Co robić z tymi serowatymi upławami?

Kandydoza pochwy - dostałam leki doustne (flucofast) dopochwowe (gynoxin uno) i maść (clotrimazol) w drugim dniu terapii dolegliwości ustąpiły i nie występują do tej pory (6 dzień) dzisiaj zauważyłam „serkowate” upławy typowe dla kandydozy - czy to możliwe że pochwa się oczyszcza? Nic innego mi nie dolega, zero świądu - tylko te grudkowate upławy.. do ginekologa idę za 2 tygodnie po zakończeniu leczenia. Powinnam się martwić?
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

takie objawy mogą świadczyć o oczyszczaniu pochwy, jak i sygnalizować nawrót choroby. W takiej sytuacji dobrze jest udać się do ginekologa po zakończonym leczeniu, aby potwierdził, że kuracja przyniosła efekt. Jeśli infekcja nie ustąpiła, to trzeba będzie zmodyfikować leczenie. Cieszymy się, że niebawem skonsultuje się Pani ze swoim lekarzem w tej sprawie. Proszę się nie martwić na zapas.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek. Można je znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uplawy-o-serowatej-konsystencji-a-nawrot-grzybicy-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwa-jest-grzybica-pochwy-u-26-letniej-kobiety,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-ze-po-takiej-dawce-lekow-grzybica-dalej-sie-rozwija.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.