Po jakim czasie od zastosowania tego leku można współżyć?

Witam, Jestem po leczeniu infekcji grzybiczej, na którą zastosowałam krem Pimafucin, kapsułki Flucofast oraz 7 globulek MacMirror (8 nie wzięłam ze względu na miesiączkę). Objawy ustąpiły. Lekarz zalecił mi wziąć po miesiączce jeszcze Gynoxin Uno. Chciałam zapytać w związku z tym po jakim czasie od zastosowania Gynoxin Uno można współżyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po zakończeniu leczenia warto jeszcze przez 7 dni zachować wstrzemięźliwość, by dać sobie czas na zregenerowanie śluzówki i w tym okresie wspomóc odbudowę flory bakteryjnej, stosując probiotyk dopochwowy. Oczywiście, jeśli po zakończeniu leczenia grzybicy pochwy objawy nie ustąpią, to przed rozpoczęciem współżycia należy skonsultować się z ginekologiem.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/i-zasada-kobiecosci-dbaj-o-zdrowie-intymne.

Warto pamiętać, że leczeniu kandydozy podlega także partner seksualny, ponieważ drożdżak z rodziny Candida bardzo łatwo przenosi się w czasie seksu, przy czym u mężczyzn nie musi dawać żadnych objawów. To sprawia, że mężczyźni w przeciwieństwie do swych partnerek nie podejmują leczenia, a tym samym nadal zarażają, powodując u kobiety nawrót kandydozy pochwy wraz ze wszystkim nieprzyjemnymi dolegliwościami – świądem, pieczeniem czy upławami.

Więcej na temat kandydozy pochwy i leczenia grzybicy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy-czym-zwalczyc-ja-skutecznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.