Co myśleć o tym wyniku w ciąży?

Jestem w ciąży, dzisiaj dostałam wyniki, bardzo proszę o interpretacje mojego wyniku Przeciwciała anty HBs Wynik 164 mlU/ml

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie wynik ten oznacza dodatni wynik HBs, czyli obecność przeciwciał anty-HBs. Może to oznaczać nosicielstwo wirusa odpowiedzialnego za zapalenie WZW typu B. Badanie przeciwciał anty-HBs w ciąży wykonuje się na kilka tygodni przed rozwiązaniem, ponieważ jeżeli u ciężarnej wynik okaże się dodatni, oznaczać to będzie konieczność podania dziecku immunoglobuliny HBIG. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pytanie-o-dodatni-wynik-pc-anty-hbs-w-ciazy.

Wykryte w surowicy krwi przeciwciała anty-HBs mogą wskazywać na przebyte zapalenie wątroby lub świadczyć o szczepieniu przeciwko WZW typu B. W takiej sytuacji warto skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę, który z pewnością rozwieje Pani wątpliwości.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hbs-ciaza-porod-objawy-wzw-zakazenie-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.