Co na wyższy wzrost dla 15-latki?

Mam problem. Moja córka ma 15 lat i mierzy 155 cm. Nie rośnie już od roku i jest tym faktem totalnie załamana. bo jest najniższa w klasie a wszyscy jeszcze rosną. To genetycznie. Mąż ma 167cm. To mało. Czy są jakieś leki na wzrost? Chociaż,żeby dobiła do tych 160cm. Do jakiego lekarza się z tym zgłosić? Ona mi płacze nocami. Pomocy!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki wzrost nie jest nieprawidłowy, szczególnie że jest to uwarunkowane genetycznie u Państwa w rodzinie. Jeżeli jednak budzi to Pani niepokój proszę zgłosić się do endokrynologa.