Co oznacza cwałowy rytm serca u niemowlaka?

Witam. U mojego 11sto miesięcznego dziecka na wizycie lekarz gdy osluchiwał zaniepokoił się biciem serca. Stwierdzil kłapiacy pierwszy ton, rytm cwałowy. Co to oznacza jakie są skutki ewentualne leczenie itd. Wizytę u kardiologa mamy za msc. Bardzo się martwię

Lek. Tomasz Budlewski

spokojnie do czasu wizyty u kardiologa dziecięcego nie należy się zamartwiać jeżeli dziecko nie ma objawów. zapewne będzie wykonane usg serca które pokaże czy coś może niepokoić.