Co oznacza czerwony rumień u osoby po zabiegu elektrokoagulacji?

Witam. Jestem po zabiegu elektrokoagulacji włókniaka pod pachą. Niestety 24h po zabiegu wziąłem gorącą kąpiel i zrobił mi się czerwony rumień i obrzęk w okolicy rany. Trochę to miejsce pobolewa. Przebywam je 2 razy dziennie Borasolem. Czy jest to powód do niepokoju? Żeby nie drażnić tego miejsca założyłem plaster ochronny.

Lek. Michał Lenard

Zmiana powinna ustąpić samoistnie, może ja Pan przemywać Borasolem. Jeżeli nie ustąpi w ciągu tygodnia, warto będzie skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam!