Co oznacza przesuwalny guz w piersi?

Witam. Mam 31 lat i 2 dni temu wyczuwam twardy,przesuwalny guz w lewej piersi w okolicach mostka. Dodam że od czasu do czasu mnie kuje.Jestem karmiąca matka rocznego dziecka. Czy to może być rak?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do ginekologa, który zbada zmianę i w razie potrzeby zleci usg piersi. Zmiana w piersi wcale nie musi oznaczać raka, może to być stan zapalny, zmiana łagodna, tkanka gruczołowa, torbiel i wiele innych.