Co oznacza ropienie nogi po urazie?

Witam ponad rok temu stanelam na zardzewialy gwóźdź brałam masę antybiotyków i miałam ranę oczyszczona operacyjnie w styczniu tego roku. Niestety stopa znów w innym miejscu ropieje i boli. Co z tym robić. Mój chirurg już umywa ręce

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości wymagają przede wszystkim nadzoru i leczenia przez lekarza chirurga. Warto wykonać podstawowe badania internistyczne np. glukozę na czczo, czy morfologię krwi z rozmazem. Cukrzyca lub niedobory odporności mogą utrudniać gojenie się ran i warto je wykluczyć.