Co oznacza taki problem podczas oddawania moczu?

Podczas oddawania moczu występuje silne pieczenie oraz ból. W moczu znajduje się biała maź widoczna gołym okiem w postaci małych elementów wielkości ok. ziaren piasku. Mocz ma ciemniejszy odcień niż zwykle a pieczenie oraz biała substancja występuje w większości pod koniec oddawania moczu.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W przypadku opisanych przez Pana dolegliwości, niezbędna jest wizyta u lekarza. Proponujemy, aby udał się Pan do lekarza medycyny rodzinnej lub urologa.

Takie objawy, jak pieczenie oraz ból podczas oddawania moczu mogą bowiem świadczyć o poważnych schorzeniach układu moczowego. Może być to zapalenie pęcherza moczowego, jak również inne infekcje o charakterze grzybiczym, bakteryjnym itp., które wymagają specjalistycznego leczenia. Prawdopodobnie lekarz zleci Panu podstawowe badanie moczu oraz posiew moczu, które pozwolą na zidentyfikowanie drobnoustrojów powodujących tę infekcję dróg moczowych. Na tej podstawie lekarz będzie mógł dobrać najlepsze metody leczenia. W poważniejszych przypadkach może wypisać antybiotyk.

Opisane dolegliwości mogą mieć też związek z innymi schorzeniami, np. nerek. Czasami wynikają one także z chorób o charakterze wenerycznym. W przypadku podejrzenia takich przypadłości, warto udać się z tym problemem dodatkowo do wenerologa.

Poniżej dołączamy linki do artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl, które zawierają więcej szczegółowych informacji na temat opisanych przez Pana objawów. Zachęcamy do ich przeczytania: https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-przy-oddawaniu-moczu-charakterystyka-przyczyny-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/bol-przy-oddawaniu-moczu-przyczyny-choroby

Ponadto warto też sprawdzić, jak na pytania z podobnego obszaru tematycznego odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-podczas-oddawania-moczu-u-mezczyzny https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-i-problemy-z-oddawaniem-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.