Co oznacza taki wynik badania po migotaniu przedsionków?

Witam, proszę o pomoc. Mój ojciec w 2018 roku trafił do szpitala z powodu migotania przedsionków. Rozpoznania na wypisie szpitalnym: Nadciśnienie tętnicze, EHRA 3, CHA2DS2-VASc- 3 pkt, kardiomiopatia rozstrzeniowa, umiarkowana dysfunkcja lewej komory NYHA II, POChP, pęcherze rozedmowe widoczne obustronnie oraz zmiany miażdżycowe tętnic wieńcowych. Ojciec od momentu wyjścia ze szpitala nie przyjmuje leków, pali około 2 paczek papierosów dziennie. Nie ma ruchu, jest na emeryturze. Nie wychodzi nawet do sklepu. Czy aktualna sytuacja zagraża jemu życiu?

Przykro mi, ale pani ojciec wg karty wypisowej ma kilka chorób. Nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, kardiomiopatia rozstrzeniowa, migotanie przedsionków, przewlekły nikotynizm, POCHP, zaawansowaną miażdżycę, chorobę wieńcową, niską aktywność fizyczną. Sądząc z postępowania pani ojca niewykluczona depresja. Wszystkie te choroby zwiększają ryzyko ciężkich powikłań ze śmiercią włącznie. Szkoda, bo większość tych chorób można skutecznie leczyć i zapobiegać ciężkim, śmiertelnym powikłaniom. Rokowanie można określić u takiego pacjenta na bardzo złe.