Co oznacza taki wynik USG piersi u 74-letniej kobiety?

Witam serdecznie moja mama robiła USG piersi i wyszło jej piersi o budowie tluszczowo-wloknistej z resztkowa tkanka gruczołowa z niesymetrycznym zagęszczeniem zabrodawkowi w piersi lewej. Wniosek.BIRDAS 2 . Coczy to jest coś złego i rakowego.prosze o szybką odpowiedź . Mama ma 74 lata denerwuje się bardzo . Dziekuje z góry za odpowiedź

Szanowna Pani,
BI-RADS 2 oznacza badanie prawidłowe, wykazujące obecność zmian łagodnych, np. torbieli prostych bądź drobnych gruczolakowłókniaków. Nie jest to złośliwy proces nowotworowy.