Co oznacza takie badania MR głowy u 19-latki?

Witam serdecznie. Miałam wykonywane badanie MR głowy, od razu po odebraniu wyników udałam się do neurologa. Lekarz powiedział tylko, że „nie ma tam nic zlego” a z racji tego, iż jestem nerwicowcem który zawsze docieka, postanowiłam zapytać tutaj. Mam wątpliwości co do kilku zmian, które zaznaczyłam gwiazdkami. Dodam, że brałam narkotyki i chciałabym wiedzieć, czy któreś z nich są z tym powiązane. W sekwencjach DWI bez ograniczenia dyfuzji. ***W obrębie istoty białej nadnamiotowo widoczne pojedyncze, drobnoguzkowe zmiany o podwyższonej intensywności, o średnicy do 1,5mm, o charakterze zmian naczyniopochodnych, degeneracyjnych/demielinizacyjnych. Ciało modzelowate prawidłowo ukształtowane, o prawidłowej intensywności. Poza tym intensywność sygnałów z istoty białej i szarej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, prawidłowej szerokości, asymetryczny - niewielka przewaga komory bocznej lewej. Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Intensywność sygnałów ze struktur tylnojamowych (pnia mózgu, móżdżku) prawidłowa. ***Po dożylnym podaniu środka kontrastowego w płacie skroniowym prawym widoczny niewielki naczyniak żylny. Poza tym nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów. ***Zmiany wysiękowe w obrębie komórek sutkowatych piramidy kości skroniowej po stronie prawej. Wnioski w opisie, w zależności od objawów klinicznych wskazane badanie kontrolne. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie :)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy skontrolować [ponownie wykonać MR] w przypadku pojawienia się nowych objawów neurologicznych, lub za dwa lata.