Co oznacza ten opis MR głowy u 22-latki?

Dzień dobry, dzisiaj otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego, wizytę u neurologa mam dopiero po świętach, a chciałabym się dowiedzieć czegokolwiek wcześniej. Mam 22 lata, zgłosiłam się do lekarza z powodu bólu głowy przez 8 dni bez przerwy w różnych miejscach (raz z tyłu, raz z przodu itd.), po 8 dniach bóle ustąpiły, teraz pojawiają się sporadycznie, zazwyczaj wieczorem. Wynik mnie trochę nie pokoi, przedstawiam go poniżej. Z góry dziękuję za pomoc. W sekwencjach DWI bez obszarów ograniczonej dyfuzji. W obrębie istoty białej nadnamiotowo widoczne pojedyncze, drobnopunktowe obszary o podwyższonej intensywności sygnałów zlokalizowane w płacie czołowo-ciemieniowym lewym o średnicy nie przekraczającej 2 mm, naczyniopochodne degeneracyjne? Wskazana wczesna kontrola. Poza tym intensywność sygnałów z istoty białej i szarej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny. Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Intensywność sygnałów ze struktur tylnojamowych (pnia mózgu, móżdżku) prawidłowa. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów. Migdałki móżdżku nieznacznie powyżej otworu potylicznego wielkiego bez zmniejszenia rezerwy objętościowej.

Witam! Znalezione w istocie białej ogniska, jak to ujął opisujący badanie radiolog, mogą być naczyniopochodne (wokół drobnych tętniczek tworzą się równie drobne ogniska malacji) lub degeneracyjne. Należy monitorować i przeprowadzić dalszą diagnostykę: EEG, wzrokowe potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Powodzenia W. Łuczkowski.