Co oznacza ten krwiak po ekstrakcji zęba?

Witam, wczoraj miałam usuwane żeby u góry. Dziś bardzo spuchłam czy to normalne? Oprócz tego od wewnątrz na policzku zauważyłam duza czerwona plamę jakby krwiak, czy to normalne?

Niestety trudno przewidzieć, jak organizm zareaguje na zabieg usunięcia zęba. Krwiak jest prawdopodobie po zanieczuleniu i nie należy się nim martwić. Każda ingerencja w żywe tkanki naszego ciała może skutkować obrzękiem. Szczególnie, gdy zabieg usunięcia przebiegał w skomplikowany sposób lub wcześniej był w tej okolicy stan zapalny. Najrozsądniej w takiej sytuacji udać się do stomatologa, który zabieg wykonywał.