Opuchlizna podniebienia po ekstrakcji zęba

W poniedziałek miałam usuwana górną prawą ósemkę, zabieg trwał około godzinę, ząb został wyrwany cały. Ząb nie przeszladzal innym zębom, miał tylo lekko rozchylone korzenie. Stosuję się do zaleceń stomatologa. Jednak odkąd znieczulenie przestało działać odczuwam straszny bol. 2 dni krwawilam, mam spuchnięte podniebienie, podczas przelykania również czuje bol. A na miejscu zęba jest wzniesienie. To normalna sytuacja, czy powinnam udać sie do stomatologa, który wyrwal ósemkę, czy to normalne?

Jeżeli została Pani zabezpieczona farmakologicznie proszę nie obawiać się;pierwsze dni po takim zabiegu nie należą do łatwych.Proszę pamiętać o wizycie kontrolnej.