Co oznacza to wybrzuszenie na zębie?

Witam, od pewnego czasu (mniej więcej parę tygodni) na górnych dwójkach i jednej jedynce od strony podniebienia wyczuwam wybrzuszenie przy styku z dziąsłem (jakby część tego zęba, guzek zęba - jakby w pewnym momencie nagle ząb był grubszy od pozostałości). Dodam jeszcze, że w dwójkach to wybrzuszenie jest na całej długości zęba, a w jedynce tylko jakby w połowie. Zastanawiam się czy jest to poprawne anatomicznie, czy nie i czy jest powód do zmartwień (skoro pojawia się np. tylko przy jednej jedynce a nie w obu). Czy budowa zęba może się różnić pomiędzy np. dwoma górnymi jedynkami?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Jeżeli nie było tego wcześniej to trzeba sprawdzić. W takiej sytuacji wykonujemy badanie TK aby dokładnie w 3D ocenić tkanki czy jest jakiś problem wymagający leczenia.