Co oznacza wynik badania histopatologicznego po poronieniu w 8. tygodniu i poronieniu w 12. tygodniu?

Witam, Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyniku histopatologicznego po poronieniu. Zarodek obumarł w 8 tygodniu, ale poronienie miałam wywoływane farmakologicznie dopiero w 12 tygodniu. Mikroskopowo: Residua ovi Hbd 10-16. Materiał zawiera tkanki pochodzenia płodowego (trofoblastu), które mogą posłużyć do określenia kariotypu. - Bardzo proszę o wytłumaczenie, co oznacza określenie "Residua ovi Hbd 10-16?" Czy powinnam określić kariotyp? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Resztki po poronieniu sugestia wieku 10-16 tyg ciąży sadze ze warto jest oznaczyć kariotyp