Puste jajo płodowe a poronienie u 38-letniej kobiety
Witam, proszę o wyjaśnienie badań histopatolog po poronieniu: - rozpoz anatomopatomorfolog: szarowiśniowe, gąbczaste, częśc błoniaste masy tkankowe 7x6x1,5cm, pośród utkania których struktur anatom płodu nie stwierdzono. - rozpoz histopatol - residua ovi Hbd 10-16, mat zawiera tkanki poch płodowego - trofoblast, mogą posłużyć do określenia kariotypu - epikryza - puste jajo płodowe odpow periodowi 10-16 tyd ciąży Z usg wynikało, że zarodek obumarł w 8 tyg...i co oznacza puste jajo płodowe?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Puste jajo płodowe jest to ciąża bezzarodkowa. Podczas badania USG stwierdza się brak rozwijającego się zarodka w pęcherzyku ciążowym. Dokładna przyczyna pustego jaja płodowego nie jest znana. Objawy ciąży bezzarodkowej są identyczne jak normalnie rozwijającej się ciąży.