Co oznacza wynik badania histopatologicznego węzłów okolicy pachwinowej?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego węzłów okolicy pachwinowej. „Utkanie węzła chłonnego z obrazem przewlekłego nieswoistego zapalenia” Co oznacza termin utkanie? I czy jest możliwe żeby wynik wskazywał na zmianę nowotworową, a jeśli nie to jaka może być przyczyna tego zapalenia? Z góry dziękuję :)

Lek. Paweł Szadkowski

Utkanie, czyli budowa węzła. Opis nie wskazuje w żaden sposób na chorobę nowotworową. Przyczyn stanu zapalnego może być wiele, musi się Pani udać do lekarza, który zbierze dokładny wywiad i pomoże określić przyczynę.