Co oznacza wynik echa serca 45-latka?

Co to paradoksalny ruch pkm w wyniku echo serca - na jesieni ub roku normokineza, badanie 2 dni temu właśnie coś takiego w opisie. Poza tym czy mają znaczenie, choć nadal w normie, ale mniejsze wartości Vmax z 0,81m/s na 0.6 m/s i EF z 70% na 60%?

Lek. Michał Lenard

Opis wskazuje na nieprawidłową pracę prawej komory serca, co może powodować obniżenie wymienionych przez Pana parametrów. Wynik musi zostać oceniony przez kardiologa z uwzględnieniem Pana stanu klinicznego i objawów. Pozdrawiam!