Co oznacza wynik EEG 7-letniego dziecka?

Witam. Prosze o interpretację wyniku eeg. Wiek dziecka na dzien badania 6.08. 18 to 7 lat i 8mc. Badanie wykonane w czuwaniu.Zapis słabo zróżnicowany przestrzennie . Czynnosc podstawowa w okolicy ciemieniowo-potylicznej sklada sie głównie z fal wolnych theta 6-7 hz o ampl do 40uV., w okolicy tej obecne sa rowniez mniej liczne fale alfa8Hz o nizszej ampl. RZ slabo zaznaczone. W okolicach czolowych i skroniowo centralnych obustronnie rejestruja sie na tle niskonapieciowej czynnosci beta liczne rozsiane polimorficzne fale 5-7Hz o zmiennej ampl do 30-40uV. FS I WHnie aktywuje zapisu. Orzeczenie: Zapis czuwania o zwiękSzonym udziale fal wolnych theta w stosunku do wieku. Z gory serdecznie dziekuje. Pozdrawiam

Nie dokonujemy analizy wyników badań pacjentów z poziomu portalu. Proszę w tym celu zgłosić się do lekarza, który badanie zlecił, zna pacjenta i prowadzi diagnostykę problemu.