Co oznacza wynik TK zatok 25-letniej kobiety?

Bardzo proszę o pomoc , miałam robione TK zatok i dostałam następujące wnioski : Nasilone zmiany zapalne powodujące niedrożność zatoki czołowej sitowia i zatoki szczękowej po stronie lewej , z niedrożnością kompleksów ujściowo- przewodowych. Lewowypukle skrzywienie przegrody nosa. Drobne polipowate zmiany zapalne w prawej zatoce szczękowej

Masz niedrożny przewód nosowy lewy z powodu skrzywienia przegrody na tą stronę. Z powodu niedostatecznego przewietrzania się zatok po lewej stronie doszło do ich przewlekłego zapalenia. Powinnaś zoperować sobie przegrodę nosa oraz endoskopowo zatoki strony lewej w dobrym ośrodku klinicznym.