Co oznacza wynik tomografii komputerowej płuc?
Witam:-)To wynik mojego tomografu.W płycie górnym płuca lewego widoczna jest cienkosienna powietrzna jama wielkosci 8×5× 7 cm.W świetle widoczne są drobne przegrody a w ścianie zwolnienia. Obraz jest nie jednoznaczny -zmiana pozapalna?wrodzona?.W obu płucach drobne zagęszczenie włókniste o charakterze pozapalnym.Błagam o pomoc co oznacza mój wynik?Mam 37 lat.Pulmolog skierowała mnie do terakochirurga,czy grozi mi operacja?jakie jest leczenie takiej zmiany?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Leczenie zależy od tego czy powoduje objawy i jak oceniają go torakochirurg, możliwe że konieczne będzie wycięcie zmiany, raczej podczas torakoskopii (mniej inwazyjny zabieg).
Pozdrawiam