Co oznacza zgrubienie w obrębie szwu?

Witam 4 tygodnie temu przeszedłem zabieg usuniecia wyrostka robaczkowego, rana bardzo ladnie sie goi w sumie to juz sie zagoila, nie ma żadnych zaczerwien siniakow, jednakze wzdluz całego szwa przy dotyku czuje wyrazne zgrubienie całej lini, czy to normalne? dziekije za odpowiedz pozdrawiam

Zgrubienie wzdłuż rany może być związana z szwami podskórnymi, powięziowymi - one są wchłanialne i nie trzeba ich usuwać. Zgrubienie z czasem będzie się zmniejszać.