Co oznacza złuszczenie tego nadgarstka?

Mój syn dostał piłką w rękę zaczęła to boleć. Pojechaliśmy do szpitala A tam powiedzieli że nie widzą złamania ale jest do kontroli prawy nadgarstek do dyskretnego złuszczenia z porównawczy przy uzasadnionej klinice ale ja nic stego nie rozumiem i co oznacza złuszczenia tego nadgarstka

Kości dzieci przed zakończeniem wzrostu mają na końcach chrząstki nasadowe, to właśnie dzięki nim kość może rosnąć na długość. Złuszczenie polega na oderwaniu i przemieszczeniu tej chrząstki. Na zdjęciu przypomina normalne złamanie.