Co oznaczają atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego?

Wyniki dwóch cytologii :STWIERDZONO OBECNOŚĆ NIEORAWIDŁOWYCH KOMÓREK NABŁONKOWYCH.Inne zmiany nienowotworowe:odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami naprawczymi).Atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (ASC),których charakter trudno jednoznacznie ustalić(ASC-US).Przepisano Metronidazol i Fluomizin po 1 cytologii i teraz po 2 cytologii.Kazano przyjść mi zrobić 3 raz cytologie. Czy to ma sens? Co oznacza wynik bo ginekolog nic mi nie wytłumaczyła.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest sens ponieważ miarodajna ocenę można przeprowadzić po zakończeniu infekcji/leczenia