Co oznaczają cienie wnęk naczyniowych?

Witma serdecznie robiłam przeswietlenie rtg i wyszło mi pola płucne bez zmian naciekowych i cienie wnęk naczyniowe .sylwetka serca w normie ,przepona wolna interesuje mnie co to znaczy cienie wnęk naczyniowe czy to cos groźnego

Witam. Wnęki naczyniowe płuc mogą poszerzać się w niektórych schorzeniach układu oddechowego i układu krążenia oraz miażdżycy. Osoba opisująca rtg nie sugeruje jednak że naczynia płucne są poszerzone w związku czym wydaje się że nie ma powodów do niepokoju. Badanie powinien również zinterpretować lekarz który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania i skorelowania opisu rtg z objawami prezentowanymi przez pacjenta.