Co oznaczają tak silne zawroty głowy?

Witam,
od 3 miesięcy powtarzają mi się nudności i mam ciężką głowę. W tym miesiącu doszły dość duże zawroty głowy, zwłaszcza, gdy kładę głowę na poduszce i przekręcam na bok. Widziałam się z ginekologiem jakieś 3 miesiące temu, rutynowo zrobił mi USG, stwierdził, że wszystko jest w porządku, wysłał mnie na badanie krwi, bo stwierdził, że obraz ułożył mu się tak, że widzi pęcherzyk ciążowy. Powiedziałam, że nie jest to możliwe, bo z mężem zabezpieczamy się.
Mam roczną córeczkę i mam wrażenie, że od czasu porodu różne dziwne rzeczy dzieją się z moim ciałem... Pytanie, czy to są zaburzenia hormonalne? Boli/pobolewa czasem mnie też z jednej strony, ale ginekolog powiedział, że wszystko tam w porządku. Miałam również 2 tyg. temu robiony CT skan, który nic nie wykazał, wszystko jest w porządku.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z opisu mam rozumieć, że ciąża mimo uprzedniego podejrzenia przez ginekologa została wykluczona. Jeżeli chodzi o prezentowane przez Panią objawy, to można je przypisać do wielu jednostek chorobowych. Aby zdiagnozować przyczynę, niezbędna jest szczegółowa diagnostyka.

Warto byłoby zrobić ogólną morfologię i badania biochemiczne krwi, badanie ogólne moczu.
Uważam, że można również oznaczyć poziom TSH. Jeżeli do tej pory nie miała Pani wykonanego RTG kręgosłupa, warto je zrobić, gdyż niekiedy przy obecnej dyskopatii mogą pojawiać się powyższe objawy.

Trzeba również pamiętać, iż objawy tego typu często występują w schorzeniach laryngologicznych i neurologicznych. Uważam, że powinna udać się Pani do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowania na powyższe badania.

Pozdrawiam!