Nudności i ucisk w głowie

Witam. Od 2-3 dni cały czas chce mi sie wymiotować (ciąża jest wykluczona), czuje się jakbym miala za chwile zemdleć do tego co jakiś czas strasznie na chwile zaczyna mnie głowa tak jakby uciskać (?). Cięzej mi sie oddycha ponieważ czuje jakby coś mnie lekko caly czas podduszało.

Witam serdecznie,
Dobrze aby udała się Pani do lekarza aby zrobić wszystkie niezbędne badania. Najpierw trzeba wykluczyć powody natury fizjologicznej. Podobne objawy mogą również być objawami nerwicowymi. W momencie kiedy odczuwamy emocje, towarzyszą im również objawy z ciała. Kiedy nasze objawy zaczynają być dla nas mocno niepokojące zwracamy na nie szczególną uwagę tym samym zwiększając je lub wywołując. Ale, żeby można było stwierdzić czy u Pani może to być związane z nerwicą najpierw musi Pani zrobić badania u lekarza internisty, aby wykluczyć inne opcje.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Witam,
Opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenie lękowe lub psychosomatyczne. Jednak najpierw należy wykluczyć czynniki biologiczne, szczególnie neurologiczne. Proponuję by udała się Pani do lekarza pierwszego kontaktu i poprosiła o skierowanie do neurologa oraz wykonanie niezbędnych badań.
Pozdrawiam