Nudności po stosunku

Witam,

ostatnio po odbytym stosunku bardzo źle się czułam - zaraz po tym jak partner ze mnie wyszedł było mi bardzo słabo - prawie zemdlałam, odczuwałam nudności, było mi gorąco i zalewał mnie pot.

Od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Poprzednio przy ich braniu nie było żadnych problemów, teraz też nie, aż do tego incydentu.
Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno na podstawie pojedynczego wydarzenia określić jego przyczynę. Powinna Pani z pewnością wykonać test, aby wykluczyć ciążę. Jeśli będzie negatywny, a sytuacja się powtórzy, konieczne może być odstawienie tabletek- niewykluczone, że to ich działanie uboczne (każda kobieta reaguje na sztuczne hormony w różny sposób). Będzie Pani wtedy musiała udać się do swojego ginekologa. Przyczyna opisanych przez Panią objawów może być też zupełnie inna- np. infekcja, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne. Najpierw należy jednak wykluczyć ciążę i działanie tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!