Czy mdłości, bóle podbrzusza i zawroty głowy mogą wskazywać na ciążę?

Dzien dobry. Jakis czas temu robiłam sobie test ciążowy i wyszedł pozytywny lecz stwierdziłam ze poczekam jeszcze troche i za jakis czas zrobie go ponownie. Jeszcze nie wykonałam drugiego testu lecz zaczełam miewac mdłosci przewaznie wieczorem i mam bóle podbrzusza podobne jak przy miesiaczce lecz nie takie same róznią sie one. Dodam ze miewam równiez zawroty głowy. Czy to wszystko moze wskazywac na ciąże? Jakie są pierwsze jej objawy? jesli jestem w ciąży czego mogę sie jeszcze spodziewac?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąża w Pani przypadku jest bardzo prawdopodobna. Powyższe objawy mogą również sugerować ciążę. Ciąża może być potwierdzona w badaniu usg w około 6tyg ( kiedy widoczna jest akcja serca). Pozdrawiam