Co oznaczają wyniki badania cytologicznego płynu (milipor)?

Co oznaczają wyniki badania cytologicznego płynu (milipor)? Rozpoznanie kliniczne: zmiany guzkowe w płucach. Popłuczyny oskrzelowe. Wykonano rozmazy na szkiełkach podstawowych. Treść śluzowa z neutrofilami, makrofagami i limfocytami, nabłonki oskrzelowe, pojedyncze nabłonki płaskie.

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem powinien Pan się udać do lekarza kierującego na badanie popłuczyn oskrzelowych, gdyż ocena wymaga korelacji z Pana stanem ogólnym. W opisie są komórki zapalne i prawidłowe nabłonki.