Co może oznaczać moje badanie cytologiczne?

W rozmazach stwierdzono atypowe komórki nabłonka gruczołowego w grupach, płatach i rozproszone. W tle widoczne nieliczne komórki mioepitelialne. Rozpoznanie cytologiczne C4 - podejrzenie zmiany złośliwej. Guzek 15*12 mm.

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem musi się Pani udać do ginekologa, gdyż taki opis cytologii wymaga dalszej, dokładniejszej diagnostyki.