Co oznaczają wyniki USG węzłów chłonnych?

Bardzo proszę o interpretacje wyników usg węzłów chłonnych ponieważ boje sie ze jest cos nie tak : Na szyi widoczne liczne odczynowe węzły chłonne największe w okolicach podzuchwowych szczególnie w okolicy lewego kata żuchwy. Wymiar największego węzła 26x6 mm nic więcej nie jest napisane lekarz mowil ze mam skłonność prawdopodobnie . Niedawno miałam półpaśca , jakieś 2 tygodnie temu . Czy oznacza ze mam jakiegoś raka czy wszystko jest w porządku ? Bardzo sie boje .

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzły odczynowe to znaczy że powiększone wtórnie do infekcji, mogą się zmniejszyć ale mogą także ulec zwapnieniu i pozostać powiększone,nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam