Co robić przy tk wysokiej gorączce u niemowlęcia?

Mój syn 8 miesięczny się częsie jakby z zimna Zaczęło się tak: Wyszedł pierwszy ząbek, nie przespane noce ale smarowalam zelem z apteki Na jakiś czas był spokój i w dzisiejsza noc budził się co 30 minut z wielkim placzem. Uspokoiło go to ze polozylam go jego brzuchem na mój brzuch i tak zasypial okolo godziny 5 nad ranem dostał silnej gorączki 38.5 dostał syropu przeciwbólowego i przeciwgorączkowego po syropku poszedł spać obudzil się o 13:30 Sprawdziłam czy ma gorączke i miał 39,2 dostał syropu okolo tej 13:30 po czym zachowywał sie jak zawsze, był marudny ale Nir było takiej tragedii O godzinie 18 wstał i zaczął robić skwaszone miny i cząść się jakby było mu zimno Proszę pomoście mi martwie sie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wysoka gorączka nie ma związku z ząbkowaniem, ale jest zapewne skutkiem infekcji – niestety nie sposób ocenić jakiej. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z pediatrą, który zadecyduje o leczeniu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/goraczka-u-dziecka-objawy-mierzenie-temperatury-leczenie.

Jeżeli poza gorączką nie ma innych objawów, prawdopodobnie należy po prostu zbijać gorączkę, gdy ta sięga 38 stopni Celsjusza lub wówczas gdy dziecko zdradza objawy złego samopoczucia. W leczeniu gorączki u dzieci stosuje się paracetamol naprzemiennie z ibuprofenem w postaci syropu lub czopków dostosowanych do wagi dziecka.

Jeżeli jednak gorączka po 2-3 dniach nie ustępuje, konieczne jest zasięgnięcie rady lekarza. Może okazać się konieczne wykonanie morfologii krwi z oznaczeniem poziomu OB i CRP, a także moczu.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/paracetamol-i-ibuprofen-jak-przyjmowac-te-leki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.