Co robić z krostkami po goleniu?

Dzień dobry, Moje pytanie będzie dotyczyło pewnego problemu dermatologicznego. Otóż po każdym goleniu twarzy pojawiają się na niej krostki - czerwone, rozsiane w różnych częściach twarzy. Najgorzej jest w okolicy brody. Mam 18 lat, golę się raz w tygodniu maszynką jednorazową, jest to maszynka lepszej firmy, zawsze przed goleniem dokładnie myję twarz i przemywam tonikiem, a po goleniu stosuję wodę po goleniu bez alkoholu. Piankę też mam hipoalergiczną. Co jeszcze mogę zrobić ? Może to minie, ponieważ golę się dopiero pół roku i skóra jest jeszcze młoda ? Proszę o porady i wskazówki, i o polecenie jakiś kosmetyków i preparatów (może trzeba zażyć jakieś tabletki czy maści z apteki). Dziękuję, czekam na odpowiedź, Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry,

Ryzyko podrażnień można zmniejszyć poprzez stosowaniu ciepłego okładu (np. ręcznika) przed goleniem w celu zmiękczenia zarostu bezpośrednio przed goleniem. Sugeruję wybór wody kolońskiej z alkoholem, żeby uzyskać efekt aseptyczny. Następnie należy zastosować balsam po goleniu dedykowany skórze wrażliwej. Warto pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry twarzy.