Co robić z ropiejącym zębem u 39-latki?

Dzień dobry.. Mam problem z zębem nr 6 górny. Został nieprzeleczony prawidłowo (leczenie kanałowe) ponad 10 lat temu. Zrobiła się w grudniu przetoka, byłam u stomatologa 26 lutego br, obejrzał, zrobił prześwietlenie i dał antybiotyk na 7 dni, amoxycylinę 3 razy na dobę. Dostałam też skierowanie na wizytę do endodonty. Po 7 dniach było lepiej, ale obecnie ropa znów zaczyna się pojawiać na dziąśle, codziennie wieczorem robi się malutki bąbelek wypełniony płynem (ropą). Wizytę u endodonty mam dopiero 30 maja :( Czy ja mogę tak długo czekać, czy jest to bezpieczne dla mojego zdrowia? Nie boli, nie puchnie, ale ciągle zbiera się ropa.. Proszę powiedzieć, co ja mam zrobić?

Jeżeli jest aktywna przetoka to nie powinno zacząć boleć ale czekać 2 miesiące to bardzo długo. Nowoczesne leczenie endodontyczne to jedna wizyta, leczenie przeprowadzone pod mikroskopem daje szansę zachowania zęba na długie lata. Proszę poszukać szybciej terminu.