Stosowanie Augmentin na ból zęba

Witam, czy zawiesinę augmentin można stosować gdy boli ząb czy trzeba stosować długo okres czasu i można wziąć jeśli nie wiem czy toleruje taki antybiotyk. Wcześniej nie brałam tego antybiotyku i nie wiem jak na mnie zadziała. Dentysta na parę miesięcy zatruł zęba i powiedział żeby wziąć w razie bólu a obok tego zęba jest ząb który był leczony kanałowo ponoć i ma boczną dziurkę i jest nad nim przetoka. Czy w takim przypadku można wziąć preparat tylko żeby zniknęła przetoka? I czemu zrobiła się ona nad leczonym wcześniej zębem? Czy to normalne? A może jest jakaś inna przyczyna powstania przetoki? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Augmentin pomoże.. Ale zaczyna działać w drugiej dobie od przyjęcia. Zęby truje sie na tydzień czy dwa a nie na kilka miesięcy! Przetoka na dziąśle oznacza stan zapalny pod zębem. Konieczne jest ponowne leczenie endodontyczne. Proponuje czym prędzej odwiedzić dentystę.

Witam. Przede wszystkim nie zatruwa sie zęba na kilka mesięcy, co więcej wogóle nie ma potrzeby zatruwania ( wszystko można zrobić w znieczuleniu). Po drugie nie wolno samemu ordynować sobie antybiotyków a po trzecie proszę udać się z tym problemem do dentysty, tylko może już do innego. Pozdrawiam krystyna Pikała

Zębów nie leczy się antybiotykiem , antybiotykoterapia ma pomagać organizmowi w zwalczaniu zakażenia bakteryjnego , ale podstawą zawsze jest usunięcie przyczyny zakażenia , w tym przypadku leczenie kanałowe w obydwu zębach , ewentualnie resekcji bądź usunięcia ,jeżeli nie można przeprowadzić prawidłowego leczenia.
Przetoka świadczy o tym ,że wcześniejsze leczenie nie było skuteczne.
Antybiotyk kompletnie nic nie da , pozatym ,że wychoduje sobie Pani bakterie odporne na ten antybiotyk.
Pierwszą i podstawową zasadą każdego leczenie jest usunięcie przyczyny ,czyli w tym wypadku musimy pozbyć się bakterii z kanałów i skażonych tkanek zęba , potem w uzupełnieniu jeżeli jest taka bezwzględna konieczność lub wskazania dodajemy antybiotyk.

Augmentin nie jest środkiem przeciwbólowym. Nie można go stosować doraźnie 1-2 tabl !
Jeśli nad zębem leczonym uprzednio kanałowo jest przetoka to znaczy , że jest z nim coś nie tak /bez badania nie powiem co/ , należy zrobić zdjęcie rtg .
Jeśli wzięłaby Pani nawet pełną kurację antybiotykową a przyczyna przetoki nie zostanie usunięta , na niewiele się to zda. To tak jakby smarować maścią palec w którym jest drzazga.. Póki drzazgi nie usuniemy cały czas coś się dzieje.