Co robić z tą naroślą na pięcie?

Od pewnego czasu borykam się z naroślą o bladoróżowym zabarwieniu z boku pięty(miejsce to nie ma styczności z wkładką buta). Nie boli mnie to ani nie swędzi. Co to może być, do jakiego lekarza się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

narośl z boku pięty, o której Pani wspomina, może oznaczać tzw. piętę Haglunda. Schorzenie to inaczej nazywane jest jałową martwicą kości piętowej lub martwicą pięty. Za przyczynę uznaje się niedokrwienie tętnicze tylnej części pięty, przeciążenie stopy, wady dotyczące budowy bądź ustawienia stóp, kontuzje czy urazy.

Choroba Haglunda objawia się jednak nie tylko opisaną naroślą, ale również bólem pięty lub opuchlizną, co nie występuje w Pańskim przypadku. Dobrze więc, żeby obejrzał to lekarz.

W pierwszej kolejności można udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruję Panią dalej lub bezpośrednio do ortopedy, który zajmuje się diagnozowaniem pięty Haglunda.

Pytania o narośl w okolicy pięty pojawiały się już w naszym serwisie. Odpowiedzi specjalisów znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienia-i-narosl-nad-pieta, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/narosl-na-piecie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.