Co robić z zasinieniem palców?

Miałem założony opatrunek po operacji na V kości śródręcza. Podejrzewam że był zbyt ciasny i uciskał palce. Po paru dniach odwinąłem go i rozluźniłem ale zauważylem że zewnętrzna (górna) część trzech palców(bezkciuka i wskazującego) jest taka czerwono-sina. Objaw ten nie znika pod naciskiem na to miejsce. Nie mam też objawów bólu. Po operacji brałem leki przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. Co powinienem zrobić z tym zasinieniem? Nie boli, ale dzień po rozluźnieniu opatrunku nie znika

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

występujące zasinienie palców może być objawem przebytej operacji V kości śródręcza oraz związanego z nią urazu. Podczas takich sytuacji na dłoniach może pojawić się obrzęk, który powoduje, że założony opatrunek staje się za ciasny i powstaje ucisk.

Jeżeli zauważył Pan, że palce zaczynają sinieć i może to być spowodowane źle założonym opatrunkiem, zalecamy ponowną wizytę u ortopedy celem poprawienia usztywnienia i dostania odpowiednich leków (np. maści) niwelujących opuchliznę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje zjawisko urazów kości śródręcza:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci-srodrecza-i-palcow-reki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.