Co znaczy pieprzyk pod włosami na głowie?

Witam , pol roku temu u dziecka znalazlam piperzyk na glowie pod wlosami , rosl okolo miesiaca i przestal . Obecnie ma okolo 3 mm , polowa malej kratki od zeszytu . Ma kolor brazowy , miesiac temu bylam u pediatry ktory stwierdzil ze nie wyglada podejrzanie i ze mam obserwowac. Czy ten pieprzyk ma prawo jeszcze rosnac? Czy pieprzyki u dzieci sa niebezpieczne? Dodam ze synek zawsze latem ma chusteczke na glowie, i ogolnie ma bujne wlosy ktore chronia ten pieprzyk przed sloncem. Dziecko 2,5 roku

Witam, wszystkie zmiany barwnikowe należy szczególnie obserwować. U dzieci niektóre z nich kogą powiększać sie wraz ze wzrostem dziecka. Pozdrawiam.

jeśli pieprzyk nie rośnie intensywnie nie ma powodu do niepokoju, warto być pod stałą opieką dermatologa, który wyznaczy jak często macie pojawiać się na kontroli pozdrawiam