Co zrobić z powracającymi natręctwami?

Są chwile kiedy mama jest dla mnie wyjątkowo miła, wtedy czuję, że ją strasznie kocham... Idzie do pracy, ja zostaję w domu sama, a następnie zobaczyłam, że kazała mi posprzątać ubrania, a ja sobie myślę: "Ty idiotko, sama sobie posprzątaj" albo rozmawiam z nią przez telefon, ona mówi coś zabawnego, a ja myślę "to nie było śmieszne, kretynko". Ja nie wiem co mam zrobić, strasznie ją kocham i jest mi okropnie z tym jak podświadomie ją obrażam, mam dość... Czy mam się tego bać, czy to złe, czy da się coś z tym zrobić? Czy zostawić tę sprawę, nie przejmować się i czekać, aż to minie? Mam takie myśli tylko wtedy, gdy mam bardzo dobry kontakt z mamą. Miałam ostatnio natręctwa z rok temu i nagle powróciły dziś... Proszę o pomoc!

Witam!

Możliwe, że Twoje problemy mają związek z relacją z matką. Mimo tego, że bardzo ją kochasz, możesz mieć trudności w kontakcie z matką i przekazywaniu jej swoich myśli.
Twoje "natrętne" myśli pojawiają się zwykle wtedy, kiedy nie ma jej przy Tobie. Dla Ciebie jest to bezpieczne, bo mama nie widzi Twojego zachowania ani mimiki. Warto, żebyś zastanowiła się nad tym, co denerwuje Cię w zachowaniu mamy i z czym masz trudności, kiedy starasz się z nią rozmawiać.
Jesteś młodą osobą i zmiany okresu dojrzewania także mogą wpływać na Twoje samopoczucie i reakcje. Warto pracować nad sobą i swoimi problemami, dlatego zachęcam kontakt ze specjalistą (psychologiem lub pedagogiem szkolnym). Może pomoc psychologa pozwoli Ci dotrzeć do przyczyn pojawiających się myśli i da Ci szansę poprawy sytuacji z mamą.

Pozdrawiam