Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne życie przy agorafobii i dysmorfobii

Mam fobie społeczną(agorafobie) i od niedawna dysmorfofobie. Dziś 7 raz oblałem praktyczny egzamin na prawko. Byłem tylko na ziołowych lekach.Nie chodze na żadną terapie.Czy jest sens dalej to zdawać?Wcześniej egzaminy miałem na lekach
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Depresja poporodowa

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży opowiada o depresji poporodowej.

Dobry wieczór, myślę że to w sumie dwa dylematy. Jedno to czy podejmować wyzwania mimo niepowodzeń, drugi to jak skutecznie leczyć zaburzenia, które Pan ma. Rozumiem, że łączy Pan oblewanie egzaminu wyłacznie z fobią. Byc może są też inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Co do samych lęków, myślę że psychoterapia jest formą pomocy, która może byc bardzo pomocna!! Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Czy jest w Panu brak zgody na farmakoterapię??

0

Witam Pana. Zaburzenia lękowe same nie przejdą. Co ma sens to leczenie. Może psychoterapia? Proszę to rozważyć. Większe prawdopodobieństwo powodzenia na egzaminie osiągnie Pan, gdy przepracuje Pan swoje lęki i nabierze więcej pewności siebie. Pozdrawiam, M. S-W.

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
63 poziom zaufania

Witam, w pierwszej kolejności zachęcałabym do zadbania o siebie i rozpoczęcia psychoterapii. Leki działają objawowo, nie działają na przyczynę. Podczas terapii nauczy się Pan jak radzić sobie z objawami, poprzez dotarcie do źródła zaburzeń, co podniesie jakość Pana życia i przełoży się na pozostałe sfery życia. Pozdrawiam Monika Prus

0

Witam Pana,

Proszę się nie poddawać, wiele osób bez agorafobii także wielokrotnie zdaje egzamin praktyczny na prawo jazdy. Moim zdaniem należy próbować do skutku- to także rodzaj treningu behawioralnego dla osoby z agorafobią. Warto aby przeszedł Pan jednak jakiś rodzaj psychoterapii. Jeśli w Olkuszu trudno o psychoterapie indywidualną, może Pan rozważyć "terapię pobytową" w oddziale leczenia nerwic w dowolnym miejscu w Polsce. Wystarczy poprosić o skierowanie od psychiatry i skontaktować się z wybranym oddziałem leczenia nerwic.Pobyty takie trwają zazwyczaj od 8-12tygodni.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Dzień dobry, pisze pan o agorafobii oraz dysmorfobii - czy taką diagnozę postawił specjalista, czy to autodiagnoza? Jeżeli cierpi pan na fobie zachęcam do rozpoczęcia profesjonalnej psychoterapii. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy