Czas stosowanie opatrunku gipsowego przy skręceniu kostki

Witam, W piątek 28.22.14, skręciłam kostkę co stwierdził lekarz na pogotowiu i zalecił gips na 2 tyg.Z powodu bólu nogi,w czwartek 4.12.14-pojechałam do ortopedy.Lekarz zdjął gips obejrzał nogę oraz zdjęcie wykonane 28.11 i stwierdził, że trzeba założyć nowy gips na kolejne 2 tyg. Czuję,że z nogą jest już o wiele lepiej,ponieważ zeszła opuchlizna, mogę na niej stawać,odczuwam tylko lekki ból kostki. Moje pytanie: czy mogę zdjąć gips po 2 tyg. noszenia a nie po 3 tyg. jak zalecił drugi lekarz ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję zastosować się do zaleceń lekarza, obecnie nie odczuwa Pani bólu ponieważ noga jest unieruchomiona.
Pozdrawiam