Czerwone plamy na skórze 2-miesięcznego dziecka

Witam moja 2-miesięczna córka zaczęła wkładać rączki do buzi. Niestety na ręku pojawiły się jej czerwone lekko wypukłe plamy. Czym można je smarować skoro mają one kontakt z buzią?

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie charakteru zmian skónych, aby zastosowane leczenie przyniosło poprawę. Aby dziecko nie wkładało rąk do buzi należy ubrać na ręce rękawiczki lub skarpetki.