Częsta masturbacja a problemy z seksem u 20-latka

Mam 20 lat, 9 lat masturbuję się bardzo często bez wzwodu leżąc na brzuchu. Daje mi to większe podniecenie. Mam erekcje poranne, czasem także spowodowane marzeniami związanymi z filmami porno. Podniecają mnie coraz ostrzejsze, nie te zwykłe, ale też zwykłe myślenie o nich. Podczas próby pierwszego sexu nie miałem wzwodu. Czy gdy nie będę oglądał filmów, zaczną mnie podniecać normalne sytuacje z kobietami? Czy powinienem zaprzestać masturbacji? Ile czasu potrzebuję na dojście do normalności? :(

Dzień dobry.

Z opisu wynika, że mamy do czynienia z kilkoma problemami jednocześnie.
Pierwszy, to nadmiarowa i nietypowa (bez wzwodu) masturbacja - którą uprawia Pan, jak rozumiem - od 11 roku życia. Drugi - to coraz większe "nakręcanie" się pornografią, a trzeci - to skutki powyższego, czyli brak wzwodu podczas chęci współżycia. Możliwe też, że ww. brak erekcji był wynikiem zwykłego zdenerwowania i stresu - co często ma miejsce podczas "pierwszego razu".
Aby jednak trafnie zdiagnozować Pański problem warto byłoby skonsultować się z seksuologiem, u którego mógłby Pan uzyskać odpowiedzi na zadane pytania oraz przede wszystkim pomoc w korzystnym rozwiązaniu opisanych dylematów.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna, stąd nie jest możliwe odpowiedzieć na Pana pytanie. Prawdopodobnie doszło u Pana do zakodowania, utrwalenia specyficznych zachowań seksualnych, które trudno jest odtworzyć podczas klasycznego zbliżenia z partnerką. Niekiedy pozytywne zmiany przynosi rezygnacja z masturbacji, nauka "klasycznej masturbacji" samodzielnie lub w kontakcie z partnerką, cierpliwość i pozytywne nastawienie. Jeśli jednak oceni Pan, że z czasem i rosnącym doświadczeniem takie zmiany się nie pojawiają, proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem i rozważyć podjęcie terapii.

Pozdrawiam!