Czy astygmatyzm u czterolatka można wyleczyć?

Witam, czy astygmatyzm u czterolatka można wyleczyć aby nie nosił okularków. Po badaniu wyszedł astygmatyzm aż 3,5 . Nie znam się dostał okularki...s: 0,50, s:-1,00, c:-1,50, c: 1,50. Proszę o odpowiedz. Czy jest szansa aby dziecko dobrze widziało?

Astygmatyzm może się zmniejszyć lub zwiększyć.Jeśli będzie pod kontrolą okulisty to będzie dobrze widziało. POzdrawiam Bardzo nieprecyzyjnie Pani pisze o okularkach synka.