Augmentacja kości szczęki a ból podczas zabiegu

Mam pytanie do lekarzy w zwiazku z implantami a szczególnie z augmentacją kosci szczęki. Taki zabieg zaproponował mi lekarz na wizycie konsultacyjnej . 10 lat straciłem zęby na górze i nosze sztuczną sczęke która lata i spada. Mam za malo dziąseł i mam miec robiony taki zabieg. Chciałbym zapytać przede wszystkim czy augmentacja kości to bolesny zabieg i czy jest on przeprowadzany pod narkozą czy jedynie w znieczuleniu miejscowym? I jak długo po zabiegu augmentacji utrzymuje się ból? Oprócz tego chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat zabiegu augmentacji kości szczęki. Jakie są opinie o augmentacji, jak wygląda kwestia rekonwalescencji po zabiegu i w końcu w jaki sposób przebiega sam zabieg i ile trwa? Czy po augmentacji kości szczęki mogą wystąpić jakieś powikłania? I jaka jest cena augmentacji? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam, Kazimierz.

Witam serdecznie, zabieg augmentacji kości wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, więc powinien być on bezbolesny. Przez kilka dni po zabiegu jednak może (choć nie musi) występować ból okolicy augmentowanej. Pozdrawiam