Czy ból w okolicy jądra może świadczyć o nawrocie przepukliny po operacji?

Witam w 2012 i 2013r w bylem operowany na przepukline pachwinowa prawa i lewa metoda desardy. Od pewnego czasu zaczelo bolec i czuc ponizej blizej jadra jakby maly worek czy to nawrot czy moze raczej przepuklina udowa? Czy jesli juz raz bylem operowany z uzyciem wlasnej powiezi to przepukline udowa tez mozna zabezpieczyc wlasna powiezia? Ponoc w pl nie bylo nawrotow po Desardzie ale to wg nieco starszych danych.

Nawroty przepukliny zawsze mogą występować nawet po najlepszych sposobach, technikach zaopatrzenia przepukliny. Z objawów jakie Pan opisuje raczej można kierować się w stronę rozpoznania nawrotu przepukliny pachwinowej niż pojawienia się całkiem nowej przepukliny typu udowego. Na pewno trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga, który po bezpośrednim badania na pewno da ostateczne rozpoznanie.