Czy bóle mięśni i stawów to objawy boreliozy?

Borelioza IgG <5,0Au/ml, 0-10 negatywny, 10-15=wątpliwy, >15 pozytywny. Borelioza IgM 4,9Au/ml, <18=ujemny, 18-22 wątpliwy, >22 dodatni. 8 lat temu usunięto mi kleszcza wbitego w skórę pleców. Rumień w miejscu ukąszenia nie pojawił się, ale z roku na rok odczuwam coraz silniejsze i bardziej rozległe bóle, początkowo mięśni, a teraz również stawów. Wykluczono sprawy reumatyczne. Czy to borelioza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wyniki podanych badań serologicznych w zasadzie wykluczają przebytą oraz czynną infekcję krętkiem borelii. Dolegliwości kostno-stawowe podawane przez Panią nie są objawem specyficznym, mogą występować w wielu jednostkach chorobowych. W związku z tym, wskazana jest ich dalsza diagnostka.